Szukaj w serwisie
    
   Najważniejsze narzędzia
Produkty wymagające CE
- akty prawne, informacje
Wyszukiwarka norm zharmonizowanych
Aktualności CE
Prenumerata aktualności
    
   CE - przewodnik
Oznakowanie CE: podstawy prawne, ważne terminy
Oznakowanie CE: paszport na rynki Unii Europejskiej
Jakie wyroby muszą mieć oznakowanie CE
Krok po kroku do oznakowania CE
    
   Eksperci serwisu
Archiwum pytań i odpowiedzi
Masz pytania - zwróć się o pomoc do Zespołu Ekspertów
    
   Przewodniki
Maszyny
Emisja hałasu
Sprzęt niskonapięciowy
Urządzenia ciśnieniowe
Środki ochrony indywidualnej
    
   Zamówienia publiczne
Aktualności
Komentarze
Kwartalnik
 
Forum
    

  Archiwum pytań i odpowiedzi
 
Liczba pytań i odpowiedzi znajdujących się w archiwum: 10
Szukaj wybranych zwrotów: pytanie nr
pokaż wyników
Pytanie nr 3820: Wytwarzamy szafy zasilająco-sterujące na podstawie własnych, jednostkowych projektów dla konkretnej instalacji. Konstrukcja i technologia są najczęściej podobne, ale konkretne wykonanie zawsze jednostkowe. Czy takie szafy podlegają oznaczaniu CE?
CECE-Polska Jędrzej Borowiak
Pytanie nr 3757: Witam, mam pytanie dotyczące agragatu prądotwórczego. Dostawca dostarcza "składankę" złożoną z silnika spalinowego, prądnicy, sterownika itp. Każdy z ww elementów ma oznaczenie CE. Czy dostawca winien - niezależnie od tego - przedstawić certyfikat CE na całość, czyli agregat po złożeniu?
Jakich innych dokumenty należy w tym wypadku wymagać od dostawcy?
CECE-Polska Jędrzej Borowiak
Pytanie nr 3898: Produkuję od 1983 roku regulatory mocy urządzeń grzejnych 230V AC, m.in. dla Domu Handlowego Nauki. Ponieważ w definicji napisano, że produkty wprowadzane na rynek muszą mieć oznakowanie CE - rozumiem, że moje wyroby będące w obrocie rynkowym od 23 lat (i posiadające certyfikat Państwowej Inspekcji Radiowej o braku emisji zakłóceń) nie muszą być uzyskiwać oznakowania CE?
CECE-Polska Jędrzej Borowiak
Pytanie nr 3892: Czy są jakieś wymagania odnośnie deklaracji CE ? Czy wystarczające jest oświadczenie producenta zawarte i instruikcji użytkowania dot. spełnienia określonych norm ...?
CECE-Polska Jędrzej Borowiak
Pytanie nr 2861: Nasza firma jest dystrybutorem urządzeń do poziomego oznakowania, firmy białoruskiej. Firma białoruska uzyskała znak CE na te urzadzenia w jednostce notyfikowanej w Czechach. Jakie dokumenty my jako dystrybutor powinniśmy otrzymać od producenta, a jakie powinniśmy wydawać kupującym u nas te urządzenia.
PIMB Henryk Zawadzki
Pytanie nr 2293: Proszę o odpowiedź czy mój pracodawca ma prawo wymagać ode mnie podpisu na deklaracji zgodności CE na produkowane przez nas maszyny. Jaka będzie ciążyła na mnie odpowiedzialność prawna, finansowa itd. w razie roszczeń poszkodowanych w stosunku do firmy Właściciela?
ELTEST Marek Jewtuch
Pytanie nr 2203: Towar jest produkowany w Chinach. Importer niemiecki twierdzi (oznacza na wyrobie), że produkt ma znak CE. Ja kupuje ten wyrób w Niemczech a więc firma niemiecka wprowadza go do EU. Jakich dokumentów powinienem żądać od Niemieckiego importera aby spełnić wymagania w zakresie oznakowania CE ?
Fundacja Promocji Innowacji Łukasz Rycharski
Pytanie nr 2167: Czy w sytuacji, gdy podmiot zagraniczny, który na zlecenie podmiotu polskiego produkuje wyroby i uzyskał na nie w Wielkiej Brytanii certyfikat CE, podmiot polski, który wprowadza je na rynek polski jako ich dystrybutor, bądź (w niektórych wypadkach) producent, musi uzyskać certyfikat dla siebie, badź wystawić deklarację zgodności?
Fundacja Promocji Innowacji Łukasz Rycharski
Pytanie nr 2097: Dzień dobry,
Nasz firma opracowywuje i produkuje różnego typu nośniki reklamowe, w tym podświetlane i oświetlane. Czy stosowanie w tych wyrobach podzespołów z oznaczeniami CE jest warunkiem koniecznym lub ułatwającym nadanie oznaczenia CE naszym wyrobom, czy w procesie certyfikacji jest to bez znaczenia.
Pozdrawiam.
ELTEST Marek Jewtuch
Pytanie nr 2113: Firma buduje linie i stacje elektroenergetyczne wysokiego napięcia. Czy efekt końcowy (stacja elektroenergetyczna, linia elektroenergetyczna wys. nap.) musi posiadać oznaczenie CE i deklarację zgodności.
ELTEST Marek Jewtuch
 


   Patronat
 
   Partnerzy serwisu
 
   Pomóż nam tworzyć
   serwis oznaczenie-ce.pl

oceń serwis i jego
   narzędzia
podpowiedz co należy
   zmienić, a co warto
   kontynuować

Wpisz swoje uwagi
i prześlij je do nas
Twój e-mail:
 
 
 
Promujemy:
www.na-mazurach.pl - czarter jachtów na Mazurach, mazurska prognoza pogody, Mazury - przewodnik, mapa Mazur
www.karta-rabatowa.pl - Żeglarska Karta Rabatowa: czarter jachtów na Mazurach, czarter jachtów morskich, rejsy morskie, szkolenia żeglarskie