Szukaj w serwisie
    
   Najważniejsze narzędzia
Produkty wymagające CE
- akty prawne, informacje
Wyszukiwarka norm zharmonizowanych
Aktualności CE
Prenumerata aktualności
    
   CE - przewodnik
Oznakowanie CE: podstawy prawne, ważne terminy
Oznakowanie CE: paszport na rynki Unii Europejskiej
Jakie wyroby muszą mieć oznakowanie CE
Krok po kroku do oznakowania CE
    
   Eksperci serwisu
Archiwum pytań i odpowiedzi
Masz pytania - zwróć się o pomoc do Zespołu Ekspertów
    
   Przewodniki
Maszyny
Emisja hałasu
Sprzęt niskonapięciowy
Urządzenia ciśnieniowe
Środki ochrony indywidualnej
    
   Zamówienia publiczne
Aktualności
Komentarze
Kwartalnik
 
Forum
    

  Archiwum pytań i odpowiedzi
 
Liczba pytań i odpowiedzi znajdujących się w archiwum: 294
Szukaj wybranych zwrotów: pytanie nr
pokaż wyników
Pytanie nr 4325: Chiałbym sprowadzić z Chin zwykłe balony lateksowe takie jak używa się do dekoracji lub zabawy przez dzieci. Czy na taki produkt wmagany jest certyfikat CE bądż powinien spelniac jakies inne normy ? Balony w sumie nie muszą być traktowane jako zabawka dla dzieci ale jako art. dekoracyjne lub karnawałowe.
CECE-Polska Jędrzej Borowiak
Pytanie nr 4308: Czy do wystawienia deklaracji zgodności przez produceta wystarczy zaświadczenie z laboratorium badawczego na zgodość wyrobu z normą zharmonizowaną (EN 12975-1:2006)?
CECE-Polska Jędrzej Borowiak
Pytanie nr 3527: Z tego co wiem to nowa drabina nie podlega pod Dyrektywę Maszynową, więc deklaracja zgodności i oznakowanie CE jej nie dotyczy. Jakie w takim razie oznakowanie (było "B" i może być dalej) obecnie powinno być? Czy jakaś deklaracja zgodności jest wymagana? Chodzi mi o drabiny kupowane do domu lub do zakładu pracy.
CECE-Polska Jędrzej Borowiak
Pytanie nr 3557: Firma "A" zamawia w firmie "B" wykonanie podajnika ślimakowego wraz z montażem silnika (część mechaniczna). Firma "B" wykonuje zamówione urządzenie i sprzedaje firmie "A". Do podajnika firma "A" wykonuje instalacje elektryczną, szafę sterowniczą, zabezpieczenia, podłączenie do sieci i przekazuje produkt do eksploatacji odbiorcy końcowemu. Która z firma powinna oznaczyć podajnik znakiem CE?
CECE-Polska Jędrzej Borowiak
Pytanie nr 3780: Czy akumulatory niklowo-kadmowe i litowo-jonowe (14.4 V 5Ah) do zasilania kamer TV muszą posiadać certyfikat CE?
CECE-Polska Jędrzej Borowiak
Pytanie nr 3819: Z jakiego aktu prawnego wynika, iż części samochodowe (pompa paliwa) nie podlegają ocenie zgodności i oznaczeniu CE?
CECE-Polska Jędrzej Borowiak
Pytanie nr 4021: Bedę sprowadzał chińskie kabiny lakiernicze, czy muszą mieć deklarację zgodności producenta czy tylko importera? Jakie akty prawne wtedy mają zastosowanie?
CECE-Polska Jędrzej Borowiak
Pytanie nr 4268: Czy na płyty OSB sprowadzane z Chin potrzebny jest certyfikat CE?
Konsulting System Piotr Wojciechowski
Pytanie nr 4288: Pracuję w firmie produkującej bramy segmentowe. Od dwóch dostawców osprzętu otrzymaliśmy deklaracje że ich produkty, a nasze podzespoły wykorzystywane w bramach posiadają certyfikat CE. Ponadto wykorzystujemy ich systemy do produkcji bram. Czy w związku z tym możemy oznaczyć bramy znakiem CE?
Konsulting System Piotr Wojciechowski
Pytanie nr 4225: Nasza firma planuje sprowadzać z Chin maszyny (całe linie technologiczne) do produkcji elementów budowlanych metodą wibroprasowania. Wiem, że ta firma z Chin stara się o to by mieć oznaczenie CE na swoje urządzenia. Czy my jako przedstawiciel na rynku Unijnym mając deklaracje producenta musimy przeprowadzać swoją procedurę certyfikacji czy to co oni nam dadzą jest wystarczające? Czy w ogóle to co od nich dostaniemy (mówię tu o deklaracji przez nich wystawianej) będzie coś warte pod względem prawnym?
CECE-Polska Jędrzej Borowiak
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  z [30]  ...  »


   Patronat
 
   Partnerzy serwisu
 
   Pomóż nam tworzyć
   serwis oznaczenie-ce.pl

oceń serwis i jego
   narzędzia
podpowiedz co należy
   zmienić, a co warto
   kontynuować

Wpisz swoje uwagi
i prześlij je do nas
Twój e-mail:
 
 
 
Promujemy:
www.na-mazurach.pl - czarter jachtów na Mazurach, mazurska prognoza pogody, Mazury - przewodnik, mapa Mazur
www.karta-rabatowa.pl - Żeglarska Karta Rabatowa: czarter jachtów na Mazurach, czarter jachtów morskich, rejsy morskie, szkolenia żeglarskie