Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /home/acme/public_html/incs/queryvars_inc.php on line 8
oznaczenie-CE.pl

   Szukaj w serwisie
    
   Najważniejsze narzędzia
Produkty wymagające CE
- akty prawne, informacje
Wyszukiwarka norm zharmonizowanych
Aktualności CE
Prenumerata aktualności
    
   CE - przewodnik
Oznakowanie CE: podstawy prawne, ważne terminy
Oznakowanie CE: paszport na rynki Unii Europejskiej
Jakie wyroby muszą mieć oznakowanie CE
Krok po kroku do oznakowania CE
    
   Eksperci serwisu
Archiwum pytań i odpowiedzi
Masz pytania - zwróć się o pomoc do Zespołu Ekspertów
    
   Przewodniki
Maszyny
Emisja hałasu
Sprzęt niskonapięciowy
Urządzenia ciśnieniowe
Środki ochrony indywidualnej
    
   Zamówienia publiczne
Aktualności
Komentarze
Kwartalnik
 
Forum
    

  Aktualności CE
 
Bestsellery dla inżynierów
Dla inżynierów liczą się przede wszystkim konkrety. Oczekują sprawdzonych i rzetelnych informacji, na bazie których mogliby podejmować właściwe decyzje, dokonywać koniecznych pomiarów i obliczeń. Chcą wiedzieć, co dzieje się w branży i znać wszelkie nowości, aby nic nie mogło ich zaskoczyć w najmniej oczekiwanym momencie.
 
Leksykon materiałoznawstwa
Jeśli mówimy o konkretach, to w trakcie projektowania, czy to konstrukcji budowlanej, czy urządzenia, potrzebne są sprawdzone dane techniczne – właściwości fizyczne i mechaniczne materiałów, możliwości ich obróbki, czy też składu chemicznego. Informacje te znajdują się w normach oraz katalogach technicznych. Nie sposób jednak posiadać wszystkich norm, jakie są wydawane, gdyż to duży wydatek, a i tak nie wszystkie informacje w nich zawarte będę nam przydatne.

Skład chemiczny, własności fizyczne oraz mechaniczne, możliwości zastosowania i informacje, jakim procesom obróbki można poddać dany materiał, w jakim zakresie temperatur i warunkach oraz wiele innych niezbędnych informacji zawarto w Leksykonie materiałoznawstwa. Od wielu lat to sprawdzone narzędzie pracy inżynierów.

Tysiące materiałów opracowane przez ekspertów materiałoznawstwa na podstawie aktualnych norm. Stale, odlewnicze stopy żelaza, metale nieżelazne i ich stopy, a także tworzywa sztuczne oraz kompozyty – wszystkie informacje na ich temat zawarte w jednym miejscu. I pewność, że są one aktualne, co zapewnia kwartalny system aktualizacji poradnika.

Leksykon umożliwia szukanie zamienników dla norm oraz pozwala na odnajdywanie materiałów po ich oznaczeniu normowym, bądź numerycznym tzw. Werkstoff – pokazuje także oznaczenia branżowe oraz obowiązujące w innych krajach np. w USA, Chinach, Japonii. Wyszukiwanie materiałów nigdy nie było takie proste.

Leksykon materiałoznawstwa jest dostępny w dwóch wersjach: książkowej, do której dołączono program CD, dzięki któremu szybko znajdziesz szukany materiał, ale także istnieje możliwość zakupu samej płyty CD z programem – to dla tych, którzy nie chcą kilku dodatkowych tomów w swoich bibliotekach.

Jeśli jesteś zainteresowany wersją: książka + CD kliknij TUTAJ, aby dowiedzieć się więcej i/bądź zamówić. Jeśli natomiast preferujesz tylko wersję na CD – przejdź TUTAJ! Czytaj dalej! W dalszej części artykułu dowiesz się, jak otrzymać 10% rabatu.
 
Poradnik konstruktora maszyn i urządzeń
Kolejną wartą zwrócenia uwagi publikacją jest Poradnik konstruktora maszyn i urządzeń. Profesjonalna publikacja opracowana przez specjalistów z dziedziny budowy maszyn i urządzeń. Prezentuje nie tylko fachowe rady i wskazówki dotyczące projektowania, ale także przybliża i systematyzuje informacje o materiałach konstrukcyjnych.

W poradniku znaleźć można takie informacje, jak: zasady i wytyczne do projektowania maszyn i urządzeń, dobór materiałów konstrukcyjnych, zastosowanie oraz porównanie materiałów stosowanych na konstrukcje maszyn, zasady konstruowania i doboru połączeń, sprzęgieł, przekładni, łożysk, a także wytyczne oraz przykłady doboru zespołów i elementów.
Zawiera niezbędne informacje techniczne: dokładności i chropowatość części maszyn i urządzeń, tolerancje kształtu i położenia, charakterystyki elementów konstrukcyjnych: gwintów, podcięć, zakończeń. Duża część została poświęcona napędom hydraulicznym i pneumatycznym. Znajdują się w nim także tak istotne w ostatnich czasach przepisy prawa, dyrektywy i normy w konstrukcji maszyn i urządzeń.

Do poradnika dołączona jest płyta CD, na której zawarto m.in.: informacje technologiczne wybranych materiałów konstrukcyjnych, zdjęcia i projekty części maszyn, wzory do wykonywania obliczeń oraz nakładka do AUTOCAD-a.

Poradnik konstruktora maszyn i urządzeń to sprawdzona i polecana przez fachowców publikacja. Przekonaj się sam – kliknij TUTAJ i zamów. A w dalszej części artykułu informacja, jak można otrzymać rabat na zakup poradnika.
 
Ocena zgodności oraz certyfikacja wyrobów i usług
Budowanie maszyn, czy urządzeń wymaga precyzji na każdym etapie: projektowania, doboru materiału, konstruowania. Następnie testy i wprowadzenie produktu na rynek. Ale zanim się to stanie, konieczne jest uzyskanie odpowiednich zaświadczeń. Dla odbiorców jednym z takich wyznaczników jest oznaczenie CE na produkcie. Wiadomo wówczas, że produkt spełnia wymogi bezpieczeństwa i może być oddany do użytku.

Jak wygląda system certyfikacji w Polsce? Jakie wymogi musi spełnić produkt, aby pozytywnie przejść proces certyfikacji i móc być oznaczanym znakiem CE? Na kim spoczywa odpowiedzialność i obowiązki przy wprowadzaniu produktu na rynek – na producencie, na dystrybutorze, czy na importerze? Jak wygląda proces certyfikacji i na podstawie jakich dyrektyw się on odbywa? Na czym polegają branżowe systemy certyfikacji w Polsce? Jakie są różnice pomiędzy jednostką oceniające zgodność, jednostką certyfikującą, a jednostką nadzoru rynku?

Wszystkie informacje na temat certyfikacji produktów znajdują się w poradniku Ocena zgodności oraz certyfikacja wyrobów i usług. Publikacja daje możliwość samodzielnego poznania systemu oceny zgodności oraz w przejrzysty sposób prezentuje drogę do oznaczenia produktu CE. To kompendium wiedzy o bezpieczeństwie produktów, który nabędziesz klikając w zamawiam.
 

Na wszystkie publikacje: Leksykon materiałoznawstwa, Poradnik konstruktora maszyn i urządzeń oraz Ocenę zgodności oraz certyfikację wyrobów i usług dla Czytelników portalu przygotowaliśmy specjalny rabat w wysokości 10%. Wystarczy przy składaniu zamówienia w pole Kod promocyjny wpisać RB10PRZEM2, a zniżka zostanie automatycznie naliczona. Zachęcamy – oferta promocyjna ważna do 15.06.2011r!

Nie chcesz nic kupować – skorzystaj z bezpłatnych informacji na E-Zarządzanie jakością. Wystarczy się zarejestrować!
 
Dalsze informacje...

2011-06-10 Verlag Dashofer
Powrót


   Patronat
 
   Partnerzy serwisu
 
   Pomóż nam tworzyć
   serwis oznaczenie-ce.pl

oceń serwis i jego
   narzędzia
podpowiedz co należy
   zmienić, a co warto
   kontynuować

Wpisz swoje uwagi
i prześlij je do nas
Twój e-mail:
 
 
 
Promujemy:
www.na-mazurach.pl - czarter jachtów na Mazurach, mazurska prognoza pogody, Mazury - przewodnik, mapa Mazur
www.karta-rabatowa.pl - Żeglarska Karta Rabatowa: czarter jachtów na Mazurach, czarter jachtów morskich, rejsy morskie, szkolenia żeglarskie