Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /home/acme/public_html/incs/queryvars_inc.php on line 8
oznaczenie-CE.pl

   Szukaj w serwisie
    
   Najważniejsze narzędzia
Produkty wymagające CE
- akty prawne, informacje
Wyszukiwarka norm zharmonizowanych
Aktualności CE
Prenumerata aktualności
    
   CE - przewodnik
Oznakowanie CE: podstawy prawne, ważne terminy
Oznakowanie CE: paszport na rynki Unii Europejskiej
Jakie wyroby muszą mieć oznakowanie CE
Krok po kroku do oznakowania CE
    
   Eksperci serwisu
Archiwum pytań i odpowiedzi
Masz pytania - zwróć się o pomoc do Zespołu Ekspertów
    
   Przewodniki
Maszyny
Emisja hałasu
Sprzęt niskonapięciowy
Urządzenia ciśnieniowe
Środki ochrony indywidualnej
    
   Zamówienia publiczne
Aktualności
Komentarze
Kwartalnik
 
Forum
    

  Aktualności CE
 
Kompleksowy poradnik na temat certyfikacji pod patronatem UDT
Wydawnictwo Verlag Dashofer od prawie 10 lat wydaje fachowy poradnik „Ocena zgodności oraz certyfikacja wyrobów i usług” pod redakcją mgr inż. Marka Walczaka i cieszy się on niesłabnącym zainteresowaniem ze strony naszych czytelników.
 

Idąc z duchem czasu oraz w odpowiedzi na liczne sugestie odbiorców pod koniec 2009 roku publikacja przeszła gruntowny „remanent”. W ciągu tych wszystkich lat tworzenia, mimo ciągłego aktualizowania, zaszła konieczność reorganizacji informacji zawartych w poradniku oraz przeniesienia części z nich na bardziej wygodny i nowoczesny format, a mianowicie płytę CD.

Dzięki tym zmianom, a także wielkiej pracy zespołu autorskiego poradnik „Ocena zgodności oraz certyfikacja wyrobów i usług” jest obecnie jednym z najbardziej kompleksowych poradników, który przekrojowo omawia zagadnienia związane z certyfikacją i oznakowaniem. Świadczy o tym m.in. fakt, że patronat nad nim objął Urząd Dozoru Technicznego.

W poradniku znajdą Państwo wszystkie kwestie dotyczące tematyki oznakowania CE, poczynając od omówienia wszystkich aktów prawnych, norm i dyrektyw związanych z tym tematem, ich realnym znaczeniu i praktycznym zastosowaniu. Dokładnie podzielone i opracowane obowiązki producenta, importera, dystrybutora.

W publikacji znajdą Państwo odpowiedzi na wiele nurtujących pytań, gdyż jest ona przygotowana w ten sposób, aby dostarczać gotowych odpowiedzi i pomagać w codziennej pracy. Metodycznie przedstawiono w nim zasady postępowania przy wprowadzaniu wyrobów do obrotu i oddawaniu ich do użytku, a także zasady sporządzania umów o certyfikację dobrowolną. Ponadto zawiera obszerny materiał na temat jednostek oceniających zgodność, jednostek certyfikujących i jednostek nadzoru rynku.

Dla tych, którzy dopiero zaczynają interesować się tematyką certyfikacji poradnik będzie stanowić nieodzowną pomoc i stanie się swego rodzaju przewodnikiem, który na pewno nie pozwoli im się pogubić w gąszczu przepisów prawnych i innych skomplikowanych zagadnieniach. Natomiast dla tych, dla których certyfikacja oraz kwestia oznakowania CE to tzw. chleb powszedni będą mile zaskoczeni, jak wiele mogą jeszcze dowiedzieć się na ten temat, a także poszerzyć i usystematyzować swoją wiedzę. Przykładem można być program „ENERGY STAR”, który stanowi szczególny przypadek oceny zgodności i wyrobów.

Pewność przygotowanych materiałów oraz ich jakość gwarantuje zespół doświadczonych specjalistów - pracowników Urzędu Dozoru Technicznego.
Przejrzysty podział treści oraz dodatkowy format w postaci płyty CD sprawia, że z poradnika korzysta się wygodnie, a wyszukiwanie konkretnych zagadnień jest łatwe i szybkie.
 

Więcej informacji na www.dashofer.pl
Poznaj nasze inne produkty – klikając tutaj.
 
Dalsze informacje...

2011-03-11 Verlag Dashofer Aleksandra Morawiec-Bruszewska
Powrót


   Patronat
 
   Partnerzy serwisu
 
   Pomóż nam tworzyć
   serwis oznaczenie-ce.pl

oceń serwis i jego
   narzędzia
podpowiedz co należy
   zmienić, a co warto
   kontynuować

Wpisz swoje uwagi
i prześlij je do nas
Twój e-mail:
 
 
 
Promujemy:
www.na-mazurach.pl - czarter jachtów na Mazurach, mazurska prognoza pogody, Mazury - przewodnik, mapa Mazur
www.karta-rabatowa.pl - Żeglarska Karta Rabatowa: czarter jachtów na Mazurach, czarter jachtów morskich, rejsy morskie, szkolenia żeglarskie